Teisinė sritis

You are here:

Ne visi vaikus su negalia auginantys tėvai žino, kad norėdami pasinaudoti teisine pagalba, ją kai kuriais atvejais gali gauti nemokamai. Pagal LR įstatymus, kiekvienas teisėtai Lietuvoje gyvenantis asmuo gali pasinaudoti nemokama pirmine teisine pagalba. Tai yra konsultacijos, kurių metu savivaldybės, kurioje esate deklaravę savo gyvenamąją vietą, administracijos tarnautojai, advokatai, jų padėjėjai ar viešųjų įstaigų specialistai, jums asmeniškai patars, kaip ginčą išspręsti ne teismo keliu, informuos apie teisės sistemą, įstatymus ir kitus teisės aktus, padės parengti ir užpildyti antrinės teisinės pagalbos prašymą ar kitus valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtus dokumentus.

O jei prireikia tolesnių veiksmų, pavyzdžiui, jums atstovauti teisme, gynybos, teisinių dokumentų pildymo, tokiu atveju jums priklausys antrinė teisinė pagalba.

Šiose atmintinėse taip pat sužinosite ir apie kraštutinę priemonę – veiksnumo ribojimą vaikui su sunkia negalia, sukakus 18 metų. Į ką kreiptis, kokių dokumentų reikia ir kt. informaciją.

Jei atsakymų čia vis tik nerandate, galite kreiptis į mus, nurodytais kontaktais.

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.