Nedarbingumo pažymėjimų išdavimas sveiko vaiko priežiūrai

Nedarbingumo pažymėjimų išdavimas sveiko vaiko priežiūrai

Sveiko vaiko priežiūra – tai vaiko slaugymo ar priežiūros būtinybė, kylanti dėl įvairių veiksnių.

 • Ikimokyklinio amžiaus, t.y. iki 5 metų ir 11 mėn., sveiko vaiko priežiūros vaikų lopšelyje darželyje arba mokykloje priešmokyklinėje grupėje nustatyto infekcijų plitimą ribojančio režimo: karantino (gripo epidemijos) metu.
 • Tėvų ar įtėvių, kurie dėl savo ligos ar traumos negali pasirūpinti savo vaiku, kurio priežiūrai suteiktos nėštumo ir gimdymo / vaiko priežiūros atostogos.
 • Tėvų ar įtėvių, kurie sveiko vaiko (iki 3 metų) negali prižiūrėti dėl kito vaiko iki 3 metų amžiaus ligos ar traumos, kurio priežiūrai suteiktos vaiko priežiūros atostogos.

Ką reikia žinoti apie vaiko priežiūros būtinybę, kai ugdymo įstaigoje nustatomas infekcijų plitimą ribojantis režimas ir paskelbiamas karantinas?

 • Priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus, t.y. nuo 6 metų vaikus auginantiems tėvams nedarbingumo pažymėjimai (EP) epidemijos metu nėra išduodami.
 • Auginant priešmokyklinio amžiaus vaiką, t.y. iki 5 metų 11 mėnesių amžiaus, EP galima rezervuoti telefonu, paskambinus į gydymo įstaigos registratūrą. Vaiko asmens sveikatos istorijoje kreipimosi dieną šeimos gydytojas įrašo švietimo įstaigos pavadinimą ir motinai (įmotei), tėvui (įtėviui) ar globėjui nustatytam laikotarpiui, bet ne ilgesniam kaip 14 kalendorinių dienų, išduoda EP. Pildant elektroninį nedarbingumo pažymėjimą, iš nedarbingumo priežasčių klasifikatoriaus pasirenkama priežastis „Epideminė situacija“.
 • Gydytojui išrašius EP vienamtėvų, prižiūrinčiam nesergantį vaiką ligos išmoka mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.
 • Ligos išmoka už sveiko vaiko priežiūrą negali būti ilgesnė kaip 90 kalendorinių dienų per kalendorinius metus, neatsižvelgiant į tai, kuriam iš vaiko tėvų išduotas NP šiam vaikui prižiūrėti.

Apie vaiko priežiūros būtinybę, kai tėvai dėl savo ligos ar traumos, arba dėl kito vaiko iki 3 metų ligos ar traumos negali pasirūpinti savo vaiku, kurio priežiūrai suteiktos nėštumo ir gimdymo / vaiko priežiūros atostogos.

 • EP sveiko vaiko priežiūrai išduoda gydantis gydytojas (motinai (įmotei), tėvui (įtėviui), globėjui, prižiūrinčiam vaiką, įvertinęs sergančio asmens sveikatos būklę.
 • Gydytojas, išduodamas EP, iš nedarbingumo priežasčių klasifikatoriaus pasirenka priežastį „Sveiko vaiko priežiūra“.
 • EP išduodamas ir Išmoka mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų, nepriklausomai nuo to, ar sergantysis asmuo gydomas stacionare, ar ambulatoriškai. Jei asmens sveikatos būklė negerėja, gali būti išduodama medicininė pažyma (forma Nr. 094/a).
 • Ligos išmoka už sveiko vaiko priežiūrą negali būti ilgesnė kaip 90 kalendorinių dienų per kalendorinius metus.

Naudoti informaciniai šaltiniai:

 • Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 30 d. įsakymas Nr. V-533/A1-189 Dėl Teisės aktų, susijusių su elektroniniais nedarbingumo pažymėjimais bei elektroniniais nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimais, patvirtinimo
  Suvestinė redakcija nuo 2019-01-01
  Valstybės žinios, 2005-07-07, Nr. 83-3078
  Prieiga per internetą:
  <https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.067FF9539E82/tqKjYLGDkx>
 • Ką daryti, jei slaugau šeimos narį.
  Prieiga per internetą:<https://www.sodra.lt/lt/situacijos/ka-daryti-jei-slaugau-seimos-nari>
 • Jei vaikas dažnai serga.
  Prieiga per internetą: < http://valstietis.lt/naujienos/sveikata/jei-vaikas-daznai-serga/>

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus