Automobilio statymo kortelė

Automobilio statymo kortelė

Tai kortelė, kuri suteikia teisę tėvams, auginantiems vaikus su sunkia negalia arba specialiais poreikiais, sustoti (stovėti) neįgaliesiems skirtose vietose.

Teisę gauti kortelę turi vaikai iki 18 metų, kuriems nustatytas:

  • sunkus neįgalumo lygis;
  • specialieji poreikiai ir jų lygiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis).

Neįgalių asmenų automobilių statymo korteles išduoda ir keičia tarnyba. Norėdami gauti kortelę, tėvai pateikia šiuos dokumentus:

  • prašymą išduoti kortelę;
  • vaiko neįgaliojo pažymėjimą;
  • specialiųjų poreikių ir jų lygio pažymą;
  • 3×4 cm dydžio nuotrauką (spalvotą arba nespalvotą).

Sprendimas dėl kortelės išdavimo priimamas per 15 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos, vaiko tėvai apie priimtą sprendimą informuojami per 3 darbo dienas. Jei nustatytus kriterijus atitinkantis asmuo kortelės neturi, dėl jos į NDNT galima kreiptis su atskiru prašymu.

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus