Slaugytojo ir asmens slaugos paslaugos švietimo ugdymo įstaigose ir dienos centruose

Slaugytojo ir asmens slaugos paslaugos švietimo ugdymo įstaigose ir dienos centruose

Darželiai, mokyklos, dienos centrai, kitos ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo švietimo įstaigos gali teikti slaugytojo paslaugas (sveikatos priežiūros, asmens slaugos) dviem būdais, užtikrinant saugią, palankią vaikų sveikatai įstaigos aplinką:

  • sveikatos priežiūros, asmens slaugos paslaugų teikėjas – švietimo ugdymo įstaiga, dienos centras, kuri kreipiasi į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir, įvykdžiusi atitinkamas sąlygas, gali gauti įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją. Prieš kreipiantis, švietimo įstaiga turi turėti:
    • patalpas, kurioms bus suteikta įstaigos asmens sveikatos priežiūros licencija;
    • nuolatinį slaugytojo etatą, turinčio bendrosios praktikos slaugos licenciją.
  • sveikatos priežiūros, asmens slaugos paslaugų teikėjai – savivaldybių asmens ir (ar) visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos ar kitos sveikatos priežiūros veiklos licenciją turinčios įstaigos. Ugdymo įstaiga ar dienos centras nusiperka slaugytojo paslaugą, nesteigiant etato ir taip užtikrina reikiamą pagalbą pagal poreikį, pavyzdžiui, tik tiems atvejams, kai reikia sugirdyti ar suleisti vaistus, pamaitinti per gastrostomą, kateterizuoti, atsiurbti tracheostomą.

Kuo švietimo ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros specialistai skiriasi nuo slaugytojo?

Priklausomai nuo sveikatos būklės sudėtingumo, specialiųjų poreikių vaikams slaugytojo reikia nuolatos. Dažniausiai, tai net gyvybės ir mirties klausimas, nes bet kuriuo metu gali prireikti medicininės pagalbos, pavyzdžiui, kai vaiką reikia maitinti per gastrostomą kas 2 valandas, esant cukraligei suleisti insuliną, o astmos ir epilepsijos priepuolio metu per trumpą laiką sugirdyti vaistus, kateterizuoti ir pan. Tačiau švietimo ugdymo įstaigos renkasi lengviausią išeitį – kviesti greitąją pagalbą, motyvuodamos, kad įstaigose turi visuomenės sveikatos priežiūros specialistą, kuris tik organizuoja visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje, pvz., stebi mokinių sveikatos būseną, ugdo sveikos gyvensenos įgūdžius, suteikia pirmąją pagalbą.

Pagrindinis skirtumas tarp visuomenės sveikatos priežiūros specialisto ir slaugytojo, jog jis yra tik sveikatos priežiūros specialistas, ne slaugytojas, todėl jis negali:

  • sugirdyti ar suleisti vaistų;
  • pamaitinti vaiko per gastrostomą;
  • katerizuoti, atsiurbti tracheostomos.

Naudoti informaciniai šaltiniai:

Dėl slaugos paslaugų ambulatorinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir namuose teikimo reikalavimų patvirtinimo, 2007 m. gruodžio 14 d. Nr. V-1026, Vilnius
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/955cda50895611e39d2dc0b0e08d5f21?jfwid=nl6mpv9b3

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus