Gydymo išlaidų kompensavimas vaikui, kuriam nustatyta labai reta būklė

Jeigu slaugote vaiką, kuriam nustatyta labai reta būklė ir patys mokate už vaistus, medicinines priemones, skirtas vaiko gydymui, galite kreiptis dėl šių vaistų ir priemonių kompensavimo į Labai retoms būklėms gydyti išlaidų kompensavimo komisiją (toliau – Komisija). 

Komisija, gavusi prašymą iš gydančio jūsų vaiką gydytojo, tretines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioje įstaigoje (tai ne šeimos gydytojas), priima sprendimą dėl labai reta būkle sergančio paciento gydymo išlaidų kompensavimo. Pavyzdžiui, šeima, slauganti labai retos sveikatos būklės vaiką, gali gauti nemokamai vaistus ir medicinos priemones, t.y. įsigyti nemokamai enterinius mišinius ir jiems skirtas priemones  

Gydymo išlaidų kompensavimo tvarka:

  1. Kreipiatės į gydytoją (ne šeimos gydytoją), gydantį vaiką universiteto ligoninėje. Pvz. kreipiatės į gastroenterologą Kauno klinikose. 
  2. Gydytojas pateikia prašymą Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisijai dėl gydymo išlaidų kompensavimo procedūros inicijavimo. Prie prašymo būtina pridėti vaiko labai retą būklę pagrindžiančius dokumentus, papildomą informaciją apie medicinines priemones ir vaistus, jų kainas ir tiekėjus. 

SVARBU: ši teisė suteikta tik pacientą gydančiai atitinkamos srities tretinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiai asmens sveikatos priežiūros įstaigai.

  1. Komisija vertina pateiktus duomenis ir priima sprendimą dėl būklės pripažinimo labai reta bei nusprendžia dėl vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo. 
  2. Komisijai prašymą patenkinus, priemonės ir vaistai skiriami 6 mėnesiams. Praėjus minėtam laikui, gydytojas turi kreiptis pakartotinai. 

Naudoti informacijos šaltiniai:

  1. Dėl sprendimų dėl labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo priėmimo tvarkos aprašo ir šių išlaidų kompensavimo komisijos darbo reglamento patvirtinimo. Prieiga per internetą: <https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/4db55820afc011e5b12fbb7dc920ee2c?fbclid=IwAR3HczcSXhO1gc-w-YSiu2R-p7y0Srzv-Yo5Ce9e7eOnNE83DSf7Svj6IPo>

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus