Sauskelnių kompensavimas vaikui su negalia

Kokiems vaikams su negalia priklauso kompensuojamos sauskelnės?

Vaikams, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis, esant šlapimo ir (arba) išmatų nelaikymui, gali būti skiriamos kompensuojamos sauskelnės:

  1. jei yra šlapimo nelaikymas (ligos kodas R32), galima išrašyti 60 vnt. sauskelnių;
  2. jeigu  nelaiko išmatų (ligos kodas R15) – 45 vnt. sauskelnių;
  3. jeigu vaikas nelaiko ir šlapimo, ir išmatų – 105 vnt. sauskelnių. 

Svarbu: 

Jeigu vaikas nelaiko ir šlapimo, ir išmatų, tuomet turi būti išrašomi 2 receptai su skirtingais ligų kodais R32 ir R15, o abiejų receptų bendras išrašytų sauskelnių kiekis neturi būti didesnis kaip 105 vnt. per mėnesį. 

Kas gali diagnozuoti šlapimo ir (arba) išmatų nelaikymo sutrikimą vaikui?

Šeimos gydytojas vaiką pagal kompetenciją siunčia pas gydytoją specialistą, pvz., urologą, neurologą, nefrologą, chirurgą, nustatyti ir patvirtinti šlapimo ir (arba) išmatų nelaikymo sutrikimų.

Kas gali išrašyti receptą kompensuojamoms sauskelnėms, esant šlapimo ir (arba) išmatų nelaikymui?

Sauskelnes, skirtas šlapimo ir (arba) išmatų nelaikymui, pirmą kartą paskiria (išrašo) gydytojas specialistas (neurologas, urologas, nefrologas, chirurgas), vėliau, pagal kompetenciją turi teisę išrašyti šeimos gydytojas. 

Naudoti informacijos šaltiniai:

  1. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija dėl Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro (2000) Dėl kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašo (c sąrašo) patvirtinimo“ pakeitimo <https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/1aa571c093a111eb9fecb5ecd3bd711c/asr>
  2. Valstybinė ligonių kasa. Nuo liepos bus kompensuojama daugiau sauskelnių. Prieiga per internetą: <https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/naujienos/nuo-liepos-bus-kompensuojama-daugiau-sauskelniu>

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus