Siuntimo specialiesiems poreikiams nustatyti parengimo tvarka

Socialinė parama

Siuntimo specialiesiems poreikiams nustatyti parengimo tvarka

Kreipiamasi į vaiko šeimos gydytoją, kuris išduoda siuntimą (galiojantį 60 kalendorinių dienų) į tarnybą vaiko specialiojo poreikio ir jo lygio nustatymui.

Pateikiami šie dokumentai:

  • užpildytas siuntimas į NDNT (siuntimas galioja 60 kalendorinių dienų nuo jo užpildymo dienos);
  • medicininiai dokumentai. Tai duomenys apie vaiko sveikatos būklę: testų (pvz., CARS, DISC, WISC) medicininių tyrimų, konsultacijų, gydymo stacionare išrašų (forma Nr. 003/a), vaiko sveikatos istorijos (forma Nr. 025/a), papildomų dokumentų ir išrašų apie gretutines ligas, judėjimo, psichikos, regos ir klausos bei kalbos f-jų sutrikimus kopijos, patvirtintos siuntimą pildžiusio gydytojo spaudu ir parašu;
  • vaiko tėvų prašymą dėl specialiųjų poreikių nustatymo (prašymą galima užpildyti atvykus į tarnybą arba tarnybos interneto svetainėje adresu www.ndnt.lt ir atsispausdinti).
  • vaiko, kuriam nustatomi specialūs poreikiai, tapatybę patvirtinantis dokumentas.
  • vieno iš tėvų tapatybę patvirtinantys dokumentai.

SVARBU: jeigu jūsų vaiko atveju DISC testo rezultatai rodo sunkesnį bazinį funkcionavimo lygmenį, būtinai prašykite gydytojo, kad ruošiant siuntimą į NDNT įtrauktų ir DISC testo rezultatus.

Naudoti informaciniai šaltiniai:

  • Lietuvos Respublikos Seimas priimtas 2000 m. kovo 28 d. Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas Nr. VIII-1591. Prieiga per internetą:
    <https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.98693/asr>
0 0 balsai
Įvertinkite

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, registruokitės nemokamai konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus