Nemokama sveikatos priežiūra tėvams, slaugantiems (prižiūrintiems) negalią turintį vaiką

Nemokama sveikatos priežiūra tėvams, slaugantiems (prižiūrintiems) negalią turintį vaiką

Tėvai, slaugantys vaiką su negalią turi pasirūpinti ne tik vaiko, bet ir savo privalomuoju sveikatos draudimu tam, kad galėtų gauti nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas gydymo įstaigoje.

Nemokamos sveikatos priežiūros skyrimo tvarka:

  • Nemokama sveikatos priežiūra tėvams nesuteikiama savaime, t. y. jie patys turi sutvarkyti reikiamus dokumentus, kad gautų sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai.
  • Norint, kad draudimas įsigaliotų, tėvai turi atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) pagal savo gyvenamąją vietą (draudimas nebus suteiktas telefonu arba pateikus dokumento kopiją).
  • Atvykęs vienas iš tėvų, pageidaujantis tokio draudimo, turi pateikti slaugomo vaiko gimimo liudijimo originalą, vaiko (vaikų) dokumentą su duomenimis apie neįgalumo lygio nustatymą ir savo tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bus draudžiamas PSD valstybės lėšomis tol, kol pasibaigs slaugomo vaiko neįgalumo galiojimo laikas.
  • Duomenys, patvirtinantys draustumą, įvedami į informacinę sistemą, kuria naudojasi gydymo įstaigos, su kuriomis ligonių kasos sudaro sutartis dėl paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Už gydymo paslaugas, teikiamas medicinos įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, mokėti nereikės – už tai moka ligonių kasos PSDF biudžeto lėšomis.
  • Tik vienas iš tėvų gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis. Nesvarbu, kad šeimoje auga daugiau negu vienas vaikas – tik vienas iš tėvų tampa apdraustu PSD nuo vaiko gimimo dienos ir gali gauti reikiamas gydymo paslaugas nemokamai, todėl tėvai tarpusavyje turi susitarti, kuris bus apdraustas PSD valstybės lėšomis ne tik gimus vaikui, bet ir vėliau, jei, pavyzdžiui, vienas iš jų netenka darbo.
  • Kol tėvai nesikreipia į TLK, tol ligonių kasos neturi informacijos apie tai, kuris iš tėvų pasirinko draudimą valstybės lėšomis, šios informacijos neturi ir gydymo įstaigos, todėl jos negali teikti ligonių kasų kompensuojamų sveikatos priežiūros paslaugų.

Naudoti informaciniai šaltiniai:

Dėl slaugos paslaugų ambulatorinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir namuose teikimo reikalavimų patvirtinimo, 2007 m. gruodžio 14 d. Nr. V-1026, Vilnius
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/955cda50895611e39d2dc0b0e08d5f21?jfwid=nl6mpv9b3

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus