Tinkama ankstuko priežiūra namuose

Tinkama ankstuko priežiūra namuose

Kūdikį išrašius iš ligoninės, rūpestis ir ypatinga priežiūra dar nesibaigia. Nors namo paleistas vaikelis jau geba savarankiškai kvėpuoti, gali būti maitinamas, tinkamai tuštinasi bei gali pasirūpinti savo kūno temperatūra, būtent šiam darbui jis sueikvoja itin daug energijos. Taigi, neužtikrinant patalpose tinkamos temperatūros (nuo 23 iki 25 laipsnių šilumos), su maistu gautos kalorijos bus naudojamos ne svorio auginimui, bet viso labo kūno temperatūrai palaikyti. Kita vertus – ankstukai lygiai taip pat perkaista, tad svarbu ir nepersistengti su šildymu namuose!

Ankstukus rekomenduojama maitinti dažniau, bet po mažiau. Nesijaudinkite, kad jis ilgokai žinda krūtį: neišnešiotukai traukia ne taip aktyviai, jiems reikia laiko pasisotinti. Jei matote, kad kūdikis pavargo, leiskite jam pailsėti, vėliau primaitinsite. Pasikonsultuokite su savo gydytoju, ar nereikalingi papildomi mišinėliai, praturtinti mikroelementais, aminorūgštimis ir vitaminais. Ankstukams ypatingai svarbus ir reikalingas vitaminas E, nes gimusieji anksčiau nespėja dar įsčiose prikaupti šio vitamino atsargų. Taip pat nerekomenduojama pradėti primaitinti savo nuožiūra – jeigu tik kyla klausimų, neramumų ar manote, kad mitybos režime reikėtų kažką keisti, būtinai pirma pasitarkite su vaiką prižiūrinčiu gydytoju.

Kaip ir auginant bet kurį naujagimį, svarbu švara – nepamirškite sterilizuoti buteliukų, čiulptukų, pientraukio, jeigu juos naudojate. Neišnešiotukui tai itin svarbu, nes jo atsparumas infekcijoms itin žemas, o bet kokia liga gali būti pavojinga.

Dėl šios priežasties labai svarbu ir stebėti, su kuo kontaktą turi vaikas – jeigu seneliai, dėdės, tetos ir kiti giminaičiai bei draugai turi nors menkiausių peršalimo simptomų, neleiskite jiems matytis su vaiku. Net jeigu pats asmuo jaučiasi gerai ir tiesiog turi lengvą slogą ar silpną kosulį – ankstukui, priešingai negu vyresnio amžiaus ir visiškai sveikam vaikui, tai gali kelti rimtą pavojų. Vaikui gero linkintys giminaičiai ir draugai turėtų tai suprasti ir patys palaukti kol visiškai pasveiks bei neliks jokių simptomų ir tik tada lankyti ankstuką.

Neišsigąskite, kad vaikas nuo pirmų dienų nepriauga svorio. Per pirmas 2 savaites jis netgi gali jo netekti. Pamažu priaugimas prasideda nuo 3-4 savaitės.

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus