Koks yra neišnešiotas naujagimis?

Koks yra neišnešiotas naujagimis?

Neišnešiotas naujagimis – tai ankstukas, gimęs nuo 22 iki 37 nėštumo savaitės ir sveriantis 500 g ar daugiau. Kuo anksčiau kūdikis gimė, tuo labiau pastebimi naujagimio nesubrendimo požymiai, kurie gali būti:

  • itin plonytė oda, pro kurią persišviečia venų tinklas;
  • kadangi pas ankstukus prastai išsivystęs poodinis riebalų sluoksnis, jie gali atrodyti itin raukšlėti;
  • ankstukams būdingos liesos galūnės ir ilgi pirštukai su mažais nagučiais.

Visi šie požymiai yra normalūs neišnešiotam kūdikiui ir nereiktų nerimauti, kad anksti gimęs vaikelis atrodo kitaip negu visi vaikai.

Vienas svarbiausių dalykų, ką reiktų žinoti apie per anksti pasaulį išvydusį vaikelį – ankstukai nesugeba palaikyti tinkamos kūno temperatūros, taigi jiems itin svarbi aplinka su reguliuojama temperatūra. Taip pat reikėtų suprasti, kad neišnešiotukai itin jautrūs infekcijoms, kurios jiems kelia daug didesnį pavojų nei kitiems vaikams, tad tėvams reikėtų ypatingą dėmesį ir savo pačių sveikatai užtikrinti.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Neišnešiotukai iki 29, 34 ir 37 savaitės >

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus