Atvejai, kai šeimos gydytojo siuntimas nėra būtinas

Atvejai, kai šeimos gydytojo siuntimas nėra būtinas

Turint gydytojo siuntimą galima pasirinkti norimą gydymo įstaigą bei joje dirbantį specialistą – tik svarbu, kad pasirinkta gydymo įstaiga būtų sudariusi sutartį su ligonių kasomis dėl sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo. Tad verta pasidomėti, kuriose įstaigose dirba labiau patyrę specialistai bei kur yra mažesnės eilės.

Šeimos gydytojas gali nustatyti bei gydyti daug ligų ir tik neaiškiu, šeimos gydytojo kompetencijai nepriskirtu atveju išduodamas siuntimas gydytojo-specialisto konsultacijai.

Atvejai, kai šeimos gydytojo siuntimas nereikalingas, norint gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją, kreipiantis:

  • į gydymo įstaigas dėl būtinosios medicinos pagalbos, kuri teikiama visiems mūsų šalies gyventojams;
  • į gydytoją dermatovenerologą (dėl odos ir venerinių ligų);
  • į gydytoją odontologą, gydytoją psichiatrą, gydytoją psichologą, teikiančius pirmines sveikatos priežiūros paslaugas vietinėje poliklinikoje, kurioje žmogus prisirašęs;
  • pakartotinai kreipiantis į tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties, pvz., sergama lėtine liga. Pirmą kartą kreipiantis į gydytoją specialistą šeimos gydytojas išduoda siuntimą. Jei sergama lėtine liga ir būtinas ilgalaikis stebėjimas, gydytojas specialistas turi pasakyti, kaip dažnai reikės lankytis ir kokia kito vizito data;
  • jei užsiregistravęs pacientas atvykti negali – svarbu apie savo neatvykimą pranešti gydymo įstaigai likus parai iki vizito. Tuo laiku galės pasinaudoti kitas eilėje laukiantis pacientas.

Naudoti informaciniai šaltiniai:

  • Informacija apie laukimo eilėse pas specialistą. Prieiga per Internetą:
  • Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas. Prieiga per Internetą:
    <https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.C6E4170DB704/nebExFytrA>

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus