Ką reikia žinoti apie gydymąsi užsienyje sergant retomis ligomis

Ką reikia žinoti apie gydymąsi užsienyje sergant retomis ligomis

  1. Jeigu vaikas, sergantis reta liga, negali gauti chirurginio gydymo, vaistų, tyrimų, papildomų arba naujų gydymo paslaugų, gali gydytis ES/EEE šalyse ar Šveicarijoje nemokamai, turint leidimą gydytis užsienyje – E112/S2 formos pažymą.
  2. Patys tėvai suranda reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią įstaigą užsienyje ir pateikia kontaktinę informaciją gydančiam gydytojui, jeigu jis apie tokią įstaigą nežinojo.
  3. Klinikų (Kauno arba Vilniaus „Santaros“) gydytojai siunčia užklausą gydymo įstaigai užsienyje ir laukia atsakymo į užklausą, kad bus suteiktos ir kompensuotos sveikatos priežiūros paslaugos su leidimu gydytis užsienyje (E112/S2 formos pažyma).
  4. Patvirtinus, kad planinės sveikatos priežiūros paslaugos bus suteiktos ir kompensuotos, gydantis gydytojas organizuoja konsiliumą klinikose. Konsiliumo išvada pagrindžia paciento siuntimą gydytis į užsienį.
  5. Tuomet, konsiliumo išvadą ir paciento ligos aprašą gydytojas siunčia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) komisijai dėl pritarimo paciento gydymui užsienyje.
    SVARBU: konsiliumo išvada ir ligos aprašas turi būti pateikti dviem kalbomis (lietuvių ir tos užsienio šalies, į kurią vykstama valstybine kalba, pvz., jei tai Šveicarija, tuomet vokiečių kalba.)
  6. SAM Komisija priima galutinį sprendimą dėl būtinumo gydyti, ištyrimo ar konsultavimo užsienyje ir išduoda ligoniui leidimą gydytis užsienyje – E112/S2 formos pažymą. Apie leidimo išdavimą VLK informuojama raštu. Leidimas siunčiamas registruotu paštu nurodytais kontaktais.
    SVARBU:
    • E112/S2 formos pažymoje turi būti įrašytas sveikatos priežiūros paslaugas užsienyje teiksiančios gydymo įstaigos pavadinimas. Atidžiai pasitikrinkite pažymoje įrašytus asmeninius duomenis ir gydymo įstaigos pavadinimą (visus taškelius, brūkšnelius, didžiąsias ir mažąsias raides);
    • leidimo gydytis užsienyje galiojimas po metų gali būti pratęstas ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui. Tam reikia gauti pacientą gydančios ligoninės Lietuvoje pritarimą, gydymo įstaigos užsienyje rekomendacijas dėl tokio gydymo tęstinumo svarbos. Taip pat svarbu pagrįsti, kad Lietuvoje suteikti analogiškų paslaugų galimybės nėra.
  7. Išvykstant gydytis į užsienį, reikalingi dokumentai:
    • E112/S2 formos pažyma;
    • vaiko ir jo vieno iš tėvų asmens tapatybės dokumentai;
    • medicinos dokumentų išrašas lietuvių ir užsienio kalba (rekomenduojama).
  8. Išvykstant gydytis į užsienį, turint E112/S2 formos pažymą, VLK kompensuoja tik gydymo (neskaitant kelionės, apgyvendinimo, maitinimo, papildomo kelionės draudimo) išlaidas. Po gydymo grįžus namo vienam iš tėvų, kaip lydinčiam asmeniui, reikia susimokėti labai mažą vietinį rinkliavos mokestį sveikatos įstaigai, pagal gautą sąskaitą faktūrą, pvz., Šveicarijoje šis mokestis sudaro tik apie 46 eurus (kartu su banko pavedimu). Sąskaita faktūra atsiunčiama kartu su medicininiu išrašu registruotu paštu.
  9. Užsienio įstaiga medicininį išrašą (originalas, su gydytojo parašu ir antspaudu) atsiunčia registruotu paštu nurodytais kontaktais. Išraše pateikiama informacija: paciento būklė prieš ir po, taikytas gydymas (kaip įmanoma detaliau) ir rekomendacijos tolesniam gydymui. Išrašas gali būti užsienio kalba, kurį išvertus reikia nunešti siuntusiam gydytojui ir šeimos gydytojui.
  10. Išvykstant gydytis į užsienio šalį, neturint E112/S2 formos pažymos, sveikatos priežiūros paslaugos apmokamos asmeninėmis lėšomis. Grįžus į Lietuvą ir pateikus sąskaitą faktūrą už gydymo paslaugas užsienyje, VLK padengia gydymo išlaidų dalį pagal Lietuvos įkainius.

Naudoti informaciniai šaltiniai:

  • Planinio gydymo paslaugos ES. Prieiga per internetą:
    <http://www.lncp.lt/lt/vykstantiems_i_europos_sajungos_salis/planinio_gydymo_paslaugos_es>
  • E 112 LT formos pažyma. Prieiga per internetą:
    <http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/butinoji-pagalba-keliaujantiems/Puslapiai/E-112-LT-formos-pa%C5%BEyma.aspx>
  • Pratęsti gydymą užsienyje bus paprasčiau. Prieiga per internetą:
    <http://l24.lt/lt/sveikata/item/308267-prat-sti-gydyma-uzsienyje-bus-paprasciau>
  • Lietuvos Respublikos sveikatos ministro 2010 m. rugpjūčio 16 d. įsakymas Nr. V-729 Dėl Pacientų siuntimo konsultuotis, išsitirti ir (ar) gydytis Europos ekonominei erdvei priklausančiose valstybėse ir šveicarijoje tvarkos aprašo patvirtinimo
    Prieiga per Internetą:
    <https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.6729CB8B96E5/gsZUeZqjsl>
  • Europos Parlamento ir Tarybos 2004 m. balandžio 29 d. reglamentas (EB) Nr. 883/2004 Dėl socialinės apsaugos sistemų koordinavimo. Prieiga per Internetą:
    <http://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2004/883/2014-01-01>
  • Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymas. Prieiga per internetą:
    <http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/retu-ligu-ir-bukliu-gydymas>

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus