Ankstuko priežiūra Perinatalinio centro kūdikio vystymosi stebėjimo kabinete

Ankstuko priežiūra Perinatalinio centro kūdikio vystymosi stebėjimo kabinete

Tiek neišnešioti, tiek po gimimo sunkiai sirgę naujagimiai po išrašymo iš ligoninės toliau stebimi Perinatalinio centro kūdikių vystymosi stebėjimo kabinete. Čia tikrinamas kūdikio regėjimas, klausa, psichomotorinis vystymasis.

Neišnešiotų naujagimių raida pirmaisiais gyvenimo metais skiriasi nuo išnešiotų bendraamžių. Siekiant tiksliau įvertinti neišnešioto naujagimio vystymosi tempą padeda koreguoto amžiaus naudojimas. Koreguotas amžius – tai skirtumas tarp laiko, kada naujagimis turėjo gimti bei tikrosios jo gimimo datos. Pvz., jei vaikas gimė 8 savaitėmis anksčiau laiko, o šiuo metu jam yra 10 savaičių, jo koreguotas amžius bus 2 savaitės. Tai reiškia, kad vaikui būdingas elgesys ir raidos pasiekimai lygūs išnešioto, 2 savaičių sulaukusio vaiko raidai ir elgesiui.

Gerai augantis ir besivystantis neišnešiotas kūdikis per pirmuosius dvejus metus pasiveja išnešiotus vaikus. Jei tas vijimasis vėluoja ar gydytojas randa kitų sveikatos sutrikimų, jis siunčia vaiką pas atitinkamus specialistus ar skiria reikiamą gydymą vaistais.

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus