Pristatome NVO klasterį „Galių dėžutė“
Kodėl reikalingas šis projektas? Kokie yra poveikio srities pagrindiniai iššūkiai?
4 nevyriausybinių organizacijų klasterio įgyvendinamas projektas „Galių dėžutė“ sprendžia vaikus su individualiais poreikiais auginančioms šeimoms iškylančias 2 pagrindines problemas:
- Gerinti kolektyvų ir bendruomenių, į kuriuos ateina ugdytis vaikai su individualiais poreikiais, požiūrį ir gebėjimus, kad jie ne siektų nusikratyti „kitokiu“ vaiku, o išmoktų tinkamai suprasti ir atliepti jo poreikius;
- Užtikrinti aiškų ir suprantamą visuomenės informavimą apie neuroįvairovę – biologinį faktą, būdingą vaikams su individualiais poreikiais, jog smegenų skirtumai yra tiesiog skirtumai, o ne kaip liga ar sutrikimas, nulemiantis šeimos ateitį.
Koks yra pagrindinis projekto tikslas? Kas yra tikslinės projekto grupės?
Projekto tikslas – įgalinti pažeidžiamas grupes, t. y. vaikus su individualiais poreikiais auginančias šeimas, per informavimą, bendradarbiavimą, keitimąsi gerąja patirtimi ir regioninius mainus, advokacijos veiklas testuojant 9-iose pilotinėse savivaldybėse (Kauno miesto, Kauno r. sav., Kazlų Rūdos sav., Kupiškio r. sav., Rokiškio r. sav., Šakių r. sav., Švenčionių r. sav., Zarasų r. sav., Visagino sav.).
Auditorija – vaikų su individualiais poreikiais šeimos, vaikai ir mokiniai, mokytojai, pagalbos specialistai ugdymosi įstaigose.
Kokie yra numatomi projekto rezultatai (kokius pokyčius jis atneš)? Kaip bus pasiekti šie rezultatai?
Siekiami rezultatai: vieninga vaikus su individualiais poreikiais auginančių šeimų ir joms talkinančių specialistų bendruomenė, grindžiama palaikymu ir tarpusavio pagalba, savo pavyzdžiu skatinanti pažeidžiamų grupių įtrauktį ir advokaciją.
NVO klasterio „Galių dėžutė“ naujienas kviečiame sekti ir facebook puslapyje >>