Nemokama pirminė teisinė pagalba

Nemokama pirminė teisinė pagalba

Kas tai?

Savivaldybės administracijos tarnautojai, darbuotojai, advokatai (advokatų padėjėjai) ar specialistai iš viešųjų įstaigų, su kuriais savivaldybė yra pasirašiusi sutartį, asmeniškai patars, kaip išspręsti ginčą be teismo, informuos apie teisinę sistemą, įstatymus ir kitus teisės aktus, pakonsultuos, padės parengti valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtus dokumentus (išskyrus dokumentus teismams), o taip pat taikos sutartį ir užpildyti antrinės teisinės pagalbos prašymą.

Pirminė teisinė pagalba Jums turi būti suteikta iš karto. Jei tokios galimybės nebus, Jums bus pranešta apie kitą priėmimo laiką, kuris turi būti ne vėlesnis kaip 5 darbo dienos nuo Jūsų kreipimosi.

Kam teikiama?

Visiems asmenims (LR piliečiams, ES valstybės narės piliečiams, teisėtai gyvenantiems Lietuvoje ar kitoje ES valstybėje), nepriklausomai nuo gaunamų pajamų ar turimo turto (valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba).

Kaip pasinaudoti nemokama pagalba?

Asmenys, norintys gauti pirminę teisinę pagalbą, turi kreiptis į savivaldybę pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą. Dėl valstybės finansuojamo advokato paskyrimo kreipkitės į savivaldybei priskirtą valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą su prašymu, kurį Jums gali padėti užpildyti pirminės teisinės pagalbos specialistas.

AKTUALU:
Antrinė teisinė pagalba >>

Naudoti informaciniai šaltiniai:

  • Lietuvos Respublikos Seimas priimtas 2000 m. kovo 28 d. Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas Nr. VIII-1591. Prieiga per internetą:
    <https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.98693/asr>
  • Valstybės garantuojama teisinė pagalba.
    Prieiga per internetą:
  • Nemokama teisinė pagalba.
    Prieiga per internetą: <http://manoteises.lt/lchr/reikia-pagalbos/nemokama-teisine-pagalba/>
  • Nemokama teisinė pagalba.
    Prieiga per internetą: <https://teisesklinika.lt/>

Mes visada pasiruošę jums padėti!

Mes stengiamės atmintinėse pateikti jums aktualią informaciją apie visas galimybes, priklausančias vaikus su raidos sutrikimais auginančioms šeimoms. Tačiau jei vis dėlto neradote reikiamos informacijos, Mama – Mamai emocinei konsultacijai arba įsigykite gidą tėvams.

Kilo klausimų? O gal turite susijusios patirties? Pasidalinkite savo mintimis komentarų skiltyje:

Subscribe
Notify of
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus komentarus