Kas yra epilepsija?
Ši liga žmonėms žinoma jau nuo žilos senovės, tik anksčiau ji buvo vadinama nuomariu. Pasak medikų bei šia liga sergančių žmonių, tai yra sunkus neurologinis susirgimas, kuris pasireiškia bet kuriuo metu, bet kurioje vietoje galinčiais ištikti priepuoliais. Išgirdus žodį „priepuolis“, daugelis įsivaizduoja ant žemės gulintį ir traukulių tampomą žmogų. Tačiau tai ne visai tiesa. Taip, kartais sergantiems sunkesne epilepsijos forma sutrinka sąmonė, todėl jie griūva ant žemės. Tačiau dažnai tiesiog trūkčioja vienas ar daugiau raumenų, bet žmogus išlieka sąmoningas.
Pats žodis epilepsija kilęs iš graikų kalbos – graikiškas žodis epilambanein, reiškia „pagriebti“, „pastverti“ ir nusako netikėtą priepuolio pradžią. Epilepsijos priepuoliai gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, net ir iš karto po gimimo ir kartotis ilgą laiką ar neišnykti visą gyvenimą, todėl ši liga vadinama lėtine. Visa tai priklauso nuo ligos priežasties ir formos. Daugelis sergančiųjų teigia, kad pirmąjį priepuolį patyrė ankstyvoje vaikystėje. Ypač pirmaisiais gyvenimo metais ar paauglystėje.
Svarbu tai, jog ši liga nėra paveldima, tai reiškia, kad neperduodama iš tėvų vaikams. Tačiau vienose šeimose yra didesnis polinkis sirgti, kitose mažesnis. Tad vienoje šeimoje bus net keli sergantieji, o kitoje vos vienas.